خزندگان, وبلاگ

لاک پشت گلف

لاک پشت گلف چیست؟

لاک پشت گلف، نام خود را از کندن بدست آورده زیرا گورهای عمیق را حفاری می کند، این خزنده بزرگ که وزن زیادی دارد، دارای پاهای جلویی مانند بیل است که برای حفاری تخصصی لازم دارد و در جنوب شرقی ایالات متحده زندگی می کند و تنها لاک پشت بومی منطقه است که در سال ۲۰۰۸ به لاک پشت رسمی فلوریدا تبدیل شد. گور لاک پشت های گلف، صدها حیوان مختلف را در خود جای می دهد، از قورباغه گرفته تا جغدها و حتی مارهای نیلی که در معرض خطر هستند.

لاک پشت گلفزیستگاه و رژیم

این لاک پشت از لوئیزیانا تا کارولینای جنوبی یافت می شود، اما عمدتاً در فلوریدا متمرکز است. گرچه در هنگام گرم شدن هوا فعال ترین است اما بسیاری از زندگی خود را درون خندق ها می گذراند تا از شکارچیان و هوای شدید جلوگیری کند. این برآمدگی خندق ها، دمای پایدار و رطوبت را در طول سال حفظ می کنند. یک لاک پشت در طول زندگی خود چندین خندق را حفر می کند. خاک خشک و ماسه ای مورد نیاز برای حفاری زیر درختان بلوط خشک و درختان کاج بلند وجود دارد. با این وجود، لاک پشت گلف حتی در صورت لزوم از خاک خوب زهکشی شده در مراتع قدیمی و کنار جاده ها نیز استفاده می کند.

جنگل های کاج Longleaf و تپه های ساحلی شرایط مطلوب زندگی این لاک پشت را فراهم می کنند. آنها از گیاهان کم رشد که جزء اصلی رژیم لاک پشت محسوب می شوند، تغذیه می کنند. همچنین انواع توت ها، گل ها، چمن ها و قارچ ها و همچنین سیب و کاکتوس را می خورد. لاک پشت گلف مقدار زیادی آب از گیاهانی که می خورد می گیرد، بنابراین به ندرت نیاز به جستجوی منابع جداگانه آب است.

لاک پشت گلفتهدیدات برای بقا

دانشمندان تخمین می زنند که در حال حاضر ۷۰۰۰۰۰ لاک پشت گلف در طبیعت باقی مانده است که شاید کمتر از یک سوم تعداد آنها در یک قرن پیش بوده است. اصلی ترین تهدیدی که گونه ها با آن روبرو هستند از بین رفتن زیستگاه است. شهرنشینی همچنان با تکه تکه شدن و از بین بردن جنگلهای بلند ادامه می یابد. با سرعت فعلی، لاک پشت گلف می تواند ظرف ۴۰ سال آینده ۲۰ درصد از زیستگاه خود را از دست بدهد.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *