پرندگان, وبلاگ

جغدها حیوان خانگی هستند؟

مقدمه

همه ما در فیلم‌های تلویزیونی، داستان‌ها و غیره مشاهده کرده‌ایم که جغد را به عنوان یک دوست باهوش و مهربان به تصویر کشیده اند اما در واقعیت این چنین نیست آنها جزو حیوانات وحشی هستند که برای زندگی و تغذیه خود نیاز به هوا و فضای خیلی بزرگی دارند. آنها برای تمیز نگه داشتن خودشان مرتباً باید حمام کنند چرا که اگر کثیف باشند و به آب کافی دسترسی نداشته باشند، سر و صدا و اذیت خواهند کرد. آنها زندگی مستقلی دارند و برخلاف پرندگان دیگر در جمع زندگی نمی کنند و به همین دلیل به عنوان یک پرنده ضد اجتماعی شناخته شده اند و در پاسخ این سوال که آیا جغدها حیوان خانگی هستند؟ می توان گفت حیوان خانگی خوبی نیستند.

غذای جغدها

غذای جغدها یا بهتر بگوییم شکار و طعمه آنها خیلی خاص است و نمی‌شود نیازهای غذایی آنها را در خانه خود از طریق میوه، سبزیجات، بذرها و غیره تامین کنید. آنها موجودات گوشتخوار هستند که غذای پیچیده و ویتامین های مورد نیار خودشان را از جوندگان کوچک مانند: خرگوش، موش، مرغ های بلدرچین و مرغ های کوچک تامین می‌کنند.

ویژگی ظاهری

از ویژگی های ظاهری جغدها می‌توانیم به منقارهای مجهز شده آنها برای پاره کردن تکه های گوشت جانوران اشاره کنیم و اگر شما آن را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنید در مواقع نارضایتی، او ممکن است به شما آسیب بزند.

غیرقانونی

نگهداری از جغدها غیرقانونی محسوب می‌شود اما باز هم کسانی هستند که اقدام به این کار می‌کنند آنها باید بدانند که مشکلاتی در پی خواهد داشت مثلاً اگر جغد آنها بیمار شود نیاز به دامپزشکی دارد که در این زمینه تخصص کافی داشته باشد در حالیکه دامپزشک استاندارد در این زمینه آموزش ندیده است.

حمایت مالی

پس به جای نگهداری آنها در خانه خود می توانید یکی از آنها را در مراکز مراقبت حیوانات وحشی حمایت مالی کنید و در عوض بچه طوطی را که نیاز به یک خانه و مراقبت دارد به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنید چرا که طوطی ها ذهنیت جمع دارند و می‌تواند به راحتی خود را عضوی از جامعه انسانی قلمداد کرده و با صاحب خود راحت‌تر پیوند برقرار کنند.

جهت مشاهده مقالات بیشتر به مجله سایت مراجعه نمائید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *